Kurs - Psie Posłuszeństwo

Zajęcia Indywidualne

Zajęcia indywidualne są dedykowane dla psów w każdym wieku, oraz dla psów z zachowaniami problemowymi w tym lękowymi i agresywnymi.

Zajęcia indywidualne to nauka psiego posłuszeństwa na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Tempo pracy i poziom jest dobierany indywidualnie do każdego psa.

Zajęcia prowadzone są w rożnych miejscach na ternie Opola, istnieje możliwość dojazdu do klienta, poza Opole.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 608079246

Odwiedź naszą galerię

Zajęcia Grupowe

Szkolenie Psów odbywa się na ogrodzonym terenie Hotelu Festival przy ul. Oleskiej 86. Zajecia planowane są na wt i czw godz.11 oraz w week.od godz 11. Istnieje mozliwosc ustalenia indywidualnych godzin, warunkiem jest uczestnictwo min 2 psow z opiekunami.

Cel Kursu

Głównym celem kursu jest zrozumienie potrzeb psa i jego emocji. Każdy pies jest inny, jego zachowanie i charakter są kształtowane przez wiele czynników, poczynając od uwarunkowań genetycznych po doświadczenia i wychowanie.

Aby rozumieć się ze swoim psem trzeba wiedzieć co pies chce nam zakomunikować swoim zachowaniem. Szkolenie zarówno indywidualne jak grupowe prowadzone jest z szacunkiem i znajomością psich potrzeb. Człowiek uczy się jak zostać Mądrym Opiekunem swojego psa, który rozumie i respektuje jego emocje, możliwości i potrzeby, a także stawia granice i w sposób konsekwentny je egzekwuje. Znajomość psich zachowań pozwala na zgodne i bardziej świadome życie z pupilem. W relacji z człowiekiem pies oczekuje jasnych reguł i konsekwencji, nigdy przemocy, dlatego podczas kursu uczymy się pracować z psem metodami pozytywnymi.

Podczas szkolenia nie używamy kolczatek, obroży zaciskowych, obroży elektrycznych, dławików, smyczy behawioralnych (treningowych) itp.

Program kursu obejmuje naukę podstawowych umiejętności w tym:

• skupienie uwagi na opiekunie
  • podstawowe komendy (siad, leżeć,stój, zostań, nie rusz)
  • oddawanie przedmiotów
  • odsyłanie na miejsce
  • chodzenie na luźnej smyczy
  • przywołanie
  • kontrolowanie emocji
  • zabawy węchowe
  • sztuczki

Na zajęcia nie zapomnij zabrać:

• ulubionych smakołyków psa
  • ulubionej zabawki
  • obroży lub szelek
  • zwykłej smyczy (smycz typu flexi zostaje w domu)

Kurs obejmuje 10 spotkań, 2 x w tygodniu (1 godzina zegarowa). Na pierwszym spotkaniu omawiamy przebieg i program szkolenia. Część zajęć będzie prowadzona w plenerze.

Grupa szkoleniowa liczy 3-4 psy wraz z opiekunem. Szkolenie adresowane jest dla psów powyżej 16 tyg życia.

*W szkoleniu grupowym nie mogą brać udziału psy agresywne w stosunku do innych psów, jak i ludzi oraz suczki z cieczką. Psy prezentujące takie zachowania są zaproszone na zajęcia indywidualne.

Informacje o datach zaplanowanych kursów:

email: trener@szkolapupila.pl